Dobrá pojišťovna dnes u cestovního pojištění počítá také s koronavirem

Aktuálně hýbe světem pandemie koronaviru. Co v této nelehké době dělat, pokud přesto potřebujete nebo chcete cestovat? Především to chce kvalitní cestovní pojištění. V současné době si můžete vybírat na trhu velké množství pojišťovacích produktů. Vždy se zaměřte na podmínky, které vám konkrétní pojišťovny nabízejí. Vzhledem k tomu, že situace kolem pandemie se na řadě míst na světě zase zhoršuje, je vhodné zvolit takové pojištění, které vám pokryje náklady v souvislosti s případným onemocněním COVID-19.

Jaká rizika kryje vaše pojištění?

V prvé řadě je tedy potřeba se zaměřit na to, jaká vlastně rizika vaše pojištění kryje. Mnoho lidí dnes řeší, zda je nutno se na COVID-19 připojistit. Na to je poměrně jednoduchá odpověď, a sice že dobré pojištění by již mělo krytí nákladů na případné onemocnění novým typem koronaviru zahrnovat automaticky. Pokud tedy v dnešní době řešíte pojištění do zahraničí a covid 19, můžete se obrátit na některou z ověřených pojišťoven, které své pojistné produkty příliš nekomplikují. Mezi takové patří třeba ERGO pojišťovna, která vám uhradí náklady na ošetření spojené s koronavirem.

Dokonce u této pojišťovny můžete získat proplacení léčebných výloh v té situaci, kdy se nacházíte v zemi, kde správní orgány nedoporučovaly cestovat. Jediné, co je potřeba splnit, je to, abyste dodrželi veškerá pravidla, která souvisí se vstupem na dané území.

Co v zahraničí v případě karantény?

V souvislosti s koronavirem je palčivá také otázka karantény. Mnozí klienti se ptají, co vlastně v takové situaci dělat. Zmiňovaná ERGO pojišťovna vám nabízí cestovní pojištění online, které si v případě karantény můžete také prodloužit. Toto prodloužení:

  • Je bezplatné
  • Zajistí obvyklé pojistné krytí po dobu vašeho prodlouženého pobytu

To se samozřejmě každopádně hodí, protože do takové situace se může dostat každý. Pamatujte ale na to, že i zde jsou určité výjimky. Pojištění vám například nehradí náklady, které budete mít na prodloužení pobytu, na stravu nebo na zpáteční letenku v náhradním termínu.