Kam do exotiky na Vánoce

Ačkoliv se Vánocům běžně přezdívá svátky klidu a míru, toho klidu si obvykle moc neužijeme. Vánoční úklid, pečení, vaření, spousty návštěv. Už vás to nebaví pořád dokolečka opakovat a chcete si nejkrásnější svátky v roce užít opravdu v poklidu a navíc se trochu ohřát od té naší tuhé zimy? Vydejte se slavit Vánoce do některé z exotických zemí na exotickou dovolenou, o kupu nevšedních zážitků nebude nouze!

Austrálie

A začneme pěkně zostra! Proč nestrávit Vánoce u protinožců, kde si místo kulicha a rukavic budete dělat starost o to, jestli máte dostatek ledových drinků a opalovací krém?

V Austrálii vás bude čekat asi 30 °C ve stínu. Není tak s podivem, že Vánoce se zde často slaví přímo na pláži. Před štědrovečerní večeří si můžete jít zaplavat do vyhřátého moře, mezi jednotlivými chody se opalovat. A co vás bude čekat, dáte-li si typické místní jídlo? Nejčastěji se v australských domácnostech podává krocan s kaštanovou nádivkou a různé chody v podobě ovocných i zeleninových variací. Užijete si tak nevšední zážitky, které můžete spojit s procestováním tohoto krásného kusu země.

JAR

Překvapuje vás africký stát na tomto pomyslném seznamu? To nemusí, i v Jihoafrické republice mají křesťanské svátky ve velké oblibě.

Jako u výše zmíněné destinace vás čeká počasí vskutku letní, a tak většinu dovolené budete stejně trávit na pláži či v jejím blízkém okolí. Stejně tak i pro místní je to hlavní lokalita dění na Štědrý den. Zde si pravděpodobně dáte spíš vánoční oběd než večeři a těšit se můžete na pečeni, krocana a místní přílohy v podobě nasládlé rýže či pudinků po anglicku. Svoje vánoční dobrodružství rozhodně spojte i s cestováním po této krásné zemi. Kromě moderních velkých měst tu na vás čeká nádherná příroda, vysoké hory, divoké mořské pobřeží a pro nás vzácná fauna a flora.

Dominikánská republika

Karibik je místo, kde vám vždy bude dobře a o Vánocích to platí dvojnásob. Místní temperamentní a srdeční obyvatelé nedají na tyto svátky dopustit a slaví je opravdu ve velkém. Užijete si zde opravdu luxusní dovolenou.

Můžete se zaposlouchat do jejich koled v rytmu merengue, což také svědčí o tom, že Dominikánci velmi rádi a často během Vánoc tančí. Nechte se upoutat jejich vášní a užívejte si Vánoce v jejich rytmu. Počasí vám bude přát, příjemných 29 °C se hodí jak na koupání, tak výlety. A štědrovečerní večeře, ta se nejčastěji skládá z vepřového pečeného masa nám zvláštní chutě a vůně, podávají ho totiž na pomerančích.

SAE

Doposud jsme vybírali lokality, kde je dominantním náboženstvím křesťanství, tudíž pro místní mají Vánoce opravdový smysl. Spojené arabské emiráty jsou však muslimskou zemí a vše, co se týká Vánoc, je pro ně tak pouze otázka turismu. Přesto poměrně hodně lidí utíká před zimou a všedností našich svátků právě sem.

I ve městech jako Dubai či Abú Dhabí se můžete těšit na typickou vánoční atmosféru, sice spíše po americku, ale vánoční stromy a sněhuláci jsou přece všude stejní. Ke štědrovečerní večeři si tak můžete dát cokoliv z místní kuchyně, ať už vás láká hummus, kebab, nebo falafel. Společnost vám bude dělat asi 25 °C jak na vzduchu, tak v moři. Jde tedy o ideální čas na cestování a poznávání místní kultury.

Fantazii se meze nekladou, ať strávíte Vánoce kdekoliv, stejně je nejdůležitější s kým. Pokud vás žádná z výše zmíněných zemí neoslovila, i tak nevzdávejte váš sen o harmonických vánočních svátcích a hledejte dál, třeba taková jihovýchodní Asie bude vždy sázkou na jistotu. A pokud máte vybráno, tak vám přejeme ty nejkrásnější a nezapomenutelné Vánoce! Využít můžete například akčních letenek.