Kam vyrazit na dovolenou do Itálie?

Chystáte se na dovolenou do Itálie? A proč ne. Penziony v Itálii – ubytování v Itálii si můžete objednat v celé řadě zajímavých míst. A že jich je v Itálii k vidění cela řada. Nemusíte tak dovolenou trávit pouze na pláži, ale můžete se vydat i za některými zdejšími památkami.

Ostrov Sardinie

Tento druhý největší italský ostrov je velmi oblíbeným cílem turistů. A to díky tomu, že zde naleznou nejen nádherné pláže, průzračnou vodu, ale i nádhernou a mnohdy i divokou přírodu. Na své si zde přijdou především milovníci turistiky, neboť povrch je převážně hornatý. Turistické stezky, kterých je zde velké množství, směřují i k nejvyšší hoře ostrova. O zábavu a noční život se vám postará město Cagliari, které se rozkládají v jižní části ostrova. Z návštěvu také stojí Neptunova jeskyně. Pokud hledáte klidné pláže pro váš odpočinek, využijte nabídku letovisek Isola Rossa či Costa Rei.

 

Město Verona

Toto místo nejvíce proslavil legendární a tragický příběh lásky Romea a Julie. Verona je však město velmi nádherné a právem patří do seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud jej chcete blíže poznat, využijte ubytování hotely Verona a nějaký čas se zde porozhlížejte. Mezi navštěvované památky, které přitahují velké množství turistů, samozřejmě patří Juliin dům. Mezi významné pamětihodnosti, které rozhodně stojí navštívit, se řadí amfiteátr Arena, v němž se v minulosti konaly gladiátorské souboje. V současné době hostí operní i rockové pěvce.

Řím

Město Řím připomíná zašlou slávu Římské říše a na každém kroku zde nalezneme památky starověké antické civilizace. Mezi hlavní lákadla patří Koloseum, Pantheon či Forum Romanum. K odpočinku láká i celá řada kaváren a restaurací.

Ubytování v některém z nádherných italských měst nabízí svetubytovani. Kromě Itálie je velmi zajímavá i nabídka ubytování Zanzibar. Rezervaci pro ubytování můžete provést online a vybírat si můžete z celé řady zajímavých destinací.