Nechce se vám trávit část dovolené na cestě? Zůstaňte v Česku!

Krátká cesta je pouze jedním z mnoha důvodů, proč trávit dovolenou v Česku. Na cestování autobusem nebo autem nemá každý povahu nebo trpělivost. Zejména s malými dětmi. Možnost cestování letadlem si mnoho lidí nemůže dovolit z finančních důvodů, často také mají lidé nepřekonatelný strach z létání. České kempy, penziony i hotely se již dávno přizpůsobily evropskému standartu, proto i u nás si můžete užít luxusní, relaxační, romantickou nebo adrenalinovou dovolenou. Češi začali kempovat již před 1. světovou válkou a až po pádu komunismu, kdy přišla možnost volného cestování, začali Češi o kempování ztrácet zájem. V posledních letech zájem o kempování prudce stoupá a provozovatelé a majitelé kempů se rychle vyšším nárokům Čechů přizpůsobili.

Důvody, proč zůstat v Česku

Dalším důvodem k trávení vaší dovolené v Česku může být cena. Ceny v českých kempech jsou o mnoho nižší než v zahraničních. Nejen, že ušetříte za cestu, ale také za ubytování. Nízká cena však neznamená nízká kvalita. Běžné kempy se vybavením a nabízenými službami vyrovnají ostatním evropským destinacím. Někteří hledají klid a romantiku, někdo hledá kempy přizpůsobené dětem, někdo zase zábavu. Kempy pro vodáky, indiánské kempy nebo ve stylu Divokého západu, to vše již není problém v Česku sehnat. Dojít si v kempu na masáž nebo si zacvičit s instruktorem jógy nebo pilates patří již k běžným službám některých českých kempů.

Česká republika patří k nejbezpečnějším zemím světa a pro někoho to může být tím nejhlavnějším impulsem k trávení dovolené v Česku. Hrozby teroristických útoků Čechy děsí a doma se cítí bezpečně.

Angličtina vládne světu, ale někteří se nedomluví. Přijít kamkoliv a všem rozumět je pro mnohé pohodlné a nejsou ve stresu, že se v cizině na úřadech nebo u lékaře nedorozumí. Objednání jídla v restauraci nebo když se ztratíte vám u nás postačí čeština a nemusíte se učit žádné fráze, pokud angličtinu neovládáte.

Česká republika je krásná

Česko je krásná země s nádhernou přírodou, s ohromným množstvím zachovalých památek i různých atrakcí pro děti i dospělé. Dovolenou v Česku si jistě užijete stejně naplno jako kdekoliv jinde.