Neobvyklé zákony a předpisy, které vás v cizích zemích překvapí 1. část

Stále více Čechů se rozhodne trávit dovolenou v exotických nebo méně navštěvovaných zemích než je obvyklé. Srí Lanka nebo Spojené arabské emiráty se stále více stávají cílem dovolených a další země je následují. Tím také stoupá počet obviněných Čechů z porušení zákona nebo předpisů jednotlivých zemí. Mnoho lidí si nezjistí ani základní zákony dané země, proto přinášíme pár tipů, čeho se v cizích zemích vyvarovat a pobyt si řádně užít. Není neobvyklé, že ani v běžných zemích, které navštěvujeme neznáme jejich zákony.

Při cestě do Řecka nechte vysoké podpatky doma

Pokud plánujete prohlídku historického Řecka, nechte boty s vysokými podpatky doma. Vysoké podpatky jsou na některých starověkých památkách zakázané. Řekové velmi usilují o zachování památek a vysoké podpatky je mohou poničit.

Zákaz krmení holubů v Benátkách

Pokutu až 700 dolarů můžete dostat za krmení holubů na benátském náměstí svatého Marka. Ptáci nejsou bezpeční pro turisty ani pro památky.

Na kole po Mexiku

Pokud se rozhodnete jet do Mexika, dejte si pozor na svou jízdu na kole. Stále tam platí zákon z roku 1892, který zakazuje sundat nohu z pedálů, protože by mohl ztratit kontrolu nad kolem.

Do Singapuru bez žvýkačky

Do Singapuru je zakázáno vozit mnoho věcí a žvýkačky jsou jedna z nich. Pravidlo se zavedlo z důvodu udržení čistých ulic.

Pití alkoholu v Thajsku

Thajsko patří mezi země, kam se vydává stále více Čechů. Thajsko je proslulé některými svými podivnými zákony. Pokud si v Thajsku chcete dát skleničku vína nebo koktejl, můžete si ho koupit pouze v době oběda (11-12 hod) nebo až k večeři (po 17 hod). Tento zákon platí ve všech barech a restauracích.

Reno v Nevadě-místo paradoxů

V Renu jsou zakázány sexuální hračky všech typů. Chápeme takový zákon ve Vatikánu, ale Nevada je jediný americký stát, kde je legální prostituce.

Zakázaný medvídek Pú v Polsku

Děti, které žijí v polském Tuszyně nesmí používat nic s medvídkem Pú. Batohy, obědové krabičky i oblečení jsou zakázané, protože medvídek Pú je nevhodný hermafrodit. Nemá kalhoty a žádné specifické pohlavní genitálie.