Neobvyklé zákony a předpisy, které vás v cizích zemích překvapí 2. část

Muži, při návštěvě Milána, buďte opatrní

Opatrní v tom, kam si saháte. Nejen masturbace, což je pochopitelné, ale jakékoliv dotyky v oblasti rozkroku jsou v Miláně zakázané. Raději to vydržte než řešit problémy se zákonem.

V Coloradu si pivo dáte jen za světla

Některé zákony jsou často tématem k posměchu. Obyvatelé Arvady v Coloradu by mohli získat cenu. Městské nařízení uvádí, že alkohol může být podáván pouze v místnostech s dostatkem osvětlení, aby si lidé mohli přečíst velmi malý text na štítcích. Kolik lidí skutečně čte etikety ne pivu?

Do Kambodže bez stříkací pistole

Lidé mířící do Kambodže, vodní pistole zanechte doma. Stříkací pistole nejsou v zemi povolené od roku 2001 a zákaz platí pro všechny vodní zbraně. Vláda se obávala, že způsobí nepokoje.

V Columbii nezabíjejte Bigfoota

V Britské Kolumbii je nezákonné zabíjet Bigfoota – pokud vůbec existuje a pokud ho někdy najdete. Žádné slovo o tom, zda se zákaz zabíjení rozšiřuje i na další mytologické stvoření.

V Bhúthánu si nezakouříte

Bhútán si chce udržet svůj čistý horský vzduch nezanecháním vašich špinavých cigaret a jako takový přijal jeden z nejpřísnějších anti-tabákových zákonů na světě. Nemáte povoleno přenášet tabákové výrobky do země, kouřit nebo je prodat.

Ve Švýcarsku se nesvlékejte

Evropa je známá svými uvolněnými pohledy na lidské tělo, které umožňují opalování bez pláže a jiné formy nahoty. Tento postoj se však nevztahuje na turistiku švýcarských Alp. Po rodině, kterou v roce 2009 zasáhl nahý turista, Švýcarsko nahotu zakázalo.

V Austrálii plechovky s pivem nedrťte, ale raději vypijte

Jedna australská servírka konečně objevila její talent, když rozdrtila pivní plechovky bez použití rukou. Bohužel byla rychle informována, že drcení piva v plechovkách je nezákonné a následně potrestáno . Přesto jsou působivé její prsní svaly!