Pneumatiky, alu kola a zima

Pokud patříte k lidem, kteří všechno odkládají a řeší na poslední chvíli, můžete mít problém i s obutím svého automobilu. Zákon sice ukládá povinnost používat zimní pneumatiky v období od 1.11. do 31.3., ovšem ani v prosinci není ještě pozdě, abyste si nemohli koupit vhodné zimní pneumatiky. Ovšem nespoléhejte na to, že například v obchodním domě pořídíte kvalitní a odpovídající pneumatiky. Mnohem jistější je svěřit se odborníkům, kteří vám poradí a doporučí to nejlepší, co bude vyhovovat vašemu vozidlu i vašim potřebám.

Spolehněte se na eshop PNEU OK

Jedná se o špičkový obchod v oblasti pneumatik, který se specializuje na pneumatiky, disky a na alu kola. N ikde jinde se vám nedostane tak fundovaných odpovědí na všechny vaše dotazy a komplexních inforamcí. Nejdůležitější ovšem je, že každému zájemci vysvětlí, které pneumatiky budou optimální pro konkrétní vozidlo, a které budou pro vás nejlepší i z hlediska četnosti a způsobu vašeho ježdění. Samozřejmě vás upozorní na hlavní zásadu, a sice že pneumatiky musí nejprve odpovídat údajům uvedeným ve velkém technickém průkazu vozidla. Teprve pak se může zajímat o značku, typ a také cenu, která je sice pro každého jedním z nejdůležitějších kritérií, ovšem nejprve je třeba dbát na bezpečnost, kvalitu a předepsaný rozměr.

Proč jsou nutné zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky jsou zárukou bezpečné jízdy na sněhu, ledu či náledí. Nenechte se ukolébat tolerancí policistů, kteří vás nebudou pokutovat za používání letních pneumatik, pokud ještě nepanují typické zimní podmínky. Nikdy totiž nemůže předvídat, do jaké situace se na silnici dostanete. V případě havárie bude totiž pojišťovna zjišťovat, zda škoda nevznikla v souvislosti s nesprávnými pneumatikami. Pokud to zjistí, nepočítejte s finančním odškodněním.

Výhody alu kol

Alu disky dodávají každému autu na atraktivitě. Ovšem alu kola mají také praktické výhody. Především u nich nehrozí koroze a díky hliníku mají mnohem delší životnost než klasické plechové disky. Hliník je má také nižší hmotnost, což přispívá k úspoře pohonných hmot a také k lepšímu pérování vozidla.