Reflexní vesta v automobilu: Nepostradatelný prvek, který může zachránit život

Reflexní vesta je preventivní ochrannou pomůckou, která by neměla chybět v žádném automobilu. I když se jedná „jen“ o vestu, díky reflexním prvkům a specifické barvě může zachránit nejeden život. Nezapomeňte na její pořízení ani vy.

Dobrá ochrana

Reflexní vesta do auta je opatřena speciálními reflexními prvky, ale má také specifickou výrazně žlutou či oranžovou barvu. Tyto barvy jsou i za snížené viditelnosti dobře vidět a reflexní prvky odráží světlo od projíždějících aut. Reflexní vesty se využívají nejen jako výbava do automobilu, ale také na stavbách, při zemních pracích či jako výbava pro děti do mateřské školky. Vestu oceníte, i když chodíte brzy ráno za snížené viditelnosti po kraji vozovky.

Pro motorkáře

Pravdou je, že vesta není určena jen do automobilu, ale také pro motorkáře. Právě u nich totiž častěji dochází k dopravním nehodám, avšak díky vestě je už žádný řidič nepřehlédne. Vesta zajišťuje dobrou viditelnost. Jedná se o tzv. reflexní motovestu.

Rizikové situace

Reflexní vestu je důležité mít v automobilu z toho důvodu, pokud byste byli účastníkem dopravní nehody či jejím přihlížejícím, při výstupu z auta byste si měli vestu ihned obléknout. Díky tomu budete pohybující se na vozovce dobře vidět. Stačí totiž jeden nestřežený okamžik a může dojít k další tragické nehodě. Už v autě si proto ihned vestu nasaďte a až poté vystupujte, pro projíždějící automobily a motorkáře budete lépe viditelní a stihnou včas zareagovat.

Bezpečí

Reflexní vesta auto vás tak efektivně ochrání před mnohými riziky a nebezpečím. Skvělé je, že reflexní vesta není žádnou velkou finanční investicí a můžete si tak klidně pořídit i dvě, druhou pro spolujezdce ve voze. Myslete na své bezpečí a bezpečí druhých již preventivně.