Vybíráme fotopast

Záleží na účelu používání fotopasti, to znamená, zda ji potřebujeme na hlídání majetku nebo na sledování pohybu lesní zvěře. Od fotopasti očekáváme, že bude pracovat i v noci, a proto musí mít zabudován přísvit. Samozřejmě je nutné, aby přísvit byl dostatečný pro pořizování snímků, a zároveď neviditený pro lidské oko. Tento předpoklad je důležitý zejména u fotopastí určených na ochranu majetku, tedy proti zlodějům. Zcela nepatrný přísvit by zloděje mohl odradit, případně jej přimět ke zničení fotopasti. Naopak lesní zvěř to příliš nevyruší. Při přímém pohledu na fotopast v naprosté tmě fotí zcela neviditelně a bezhlučně.

Pozor při výběru

Mnoho fotopastí je na trhu nabízeno s přísvitem o vlnové délce 850 mm, takže v noci svítí poměrně viditelně. Tyto typy jsou nepoužitelné na ochranu majetku. K dostání jsou i fotopasti jak proti zlodějům, tak pro myslivce. Na webu přímého dovozce fotopastí, kterým je společnost Bunaty s.r.o., jsou fotopasti jak na ochranu majetku, tak na sledování zvěře. Také zde najdete nejvíce informací, návodů a rad, jak správně vybrat fotopast pro vaše konkrétní potřeby. Mimořádnou kvalitou se vyznačují fotopasti značky BUNATY nebo BROWNING,

Výhody GSM modulu

V kategorii fotopastí na ochranu majetku, které mají zcela neviditelné snímání lidskému oku nepostřehnutelné, jsou fotopasti s GSM modulem. Tato funkce dokáže odesílat pořízené fotografie na váš mobilní telefon nebo na e-mailovou adresu ve vašem počítači, notebooku či tabletu. Máte tak možnost bezprostředně reagovat a uvědomit policii nebo najatou bezpečnostní agenturu.

Fotopasti pro myslivce

Pro myslivce, kteří potřebují sledovat pohyb zvěře, ale také pro milovníky přírody lze doporučit fotopasti BROWNING. Tento americký výrobek zná každý myslivec a dává mu přednost pro jeho kvalitu a spolehlivost. Neméně kvalitní jsou fotopasti značky BUNATY, které jsou cenově dostupné. Je u nich možnost výběru ze dvou variant provedení přísvitu a to až 840 mm, který je viditelný jen velice nepatrně, takže zvěř se nevyplaší. Předností této fotopasti je pořizování jasných a ostrých fotografií. V nabídce je také fotopast se zcela neviditelným přísvitem 940 mm.