Fotopasti mají mnohá využití, především ke kontrole zvěře

Odchyt kamery se týká použití digitálních fotoaparátů za účelem sledování volně žijících živočichů a jejich aktivit. Tato technika spočívá v použití infračerveného senzoru vybaveného kamerou pro zachycení jakýchkoli nepatrných změn nebo pohybu v okolí.

Tyto fotopasti se dodávají v zelené nebo odstínech zelené barvy, což jim pomáhá dokonale splynout s okolím.

Jak fotopasti fungují?

Když se zvíře pohybuje kolem senzoru, rychle aktivuje fotoaparát a začne pořizovat snímky. Tyto snímky jsou buď odeslány na server, nebo uloženy na paměťovém čipu nainstalovaném ve fotoaparátu. Fotopasti Bunaty jsou natolik dokonalé, že i snímky pořízené za tmy jsou snadno rozeznatelné ostré. To je také důvodem, proč je kromě myslivců používají také policisté a armáda.

Fotopasti jsou nejčastěji skryty v křoví a za kameny nebo jsou připevněny ke stromu nebo sloupu.

Jak fotopast nejlépe nainstalovat?

Výška kamery od země je dána velikostí zvířat. U malých zvířat nebo zvířat žijících na zemi, jako jsou hlodavci, by měla být výška od země minimalizována, zatímco u větších zvířat by výška měla být v odpovídající výšce podle druhu. Po nastavení výšky se kamera připevní na sloup nebo strom pomocí zeleného pásu.

Výhody fotopastí

Nejdůležitější výhodou použití fotopasti je minimální rušení volně žijících druhů. Nezpůsobuje žádné škody ani potíže volně žijící zvěři. Fotopast Bunaty je natolik nenápadná, že ji většinou nepostřehnou ani kolemjdoucí. Nejednou byly snímky využity nejen k monitorování zvěře, ale také k usvědčení vandalů.

Zaznamenává velmi přesná data, která lze použít jako důkaz k přesvědčení vědeckých komunit.

Kde fotopasti Bunaty objednat?

Fotopasti Bunaty patří mezi špičku mezi fotopastmi. Web fotopasti-bunaty.cz má ve své nabídce hned několik typů, proto je téměř jisté, že najdete model přesně vyhovující vašim potřebám.