Jak vybrat dětské kolo, aby bylo spokojeno zejména vaše dítě?

Nákup dětského kola by rozhodně neměla být záležitostí pěti minut, během nichž na internetu vybereme nejlevnější model, abychom ušetřili, a ten koupíme. Tak, jako bychom měli pečlivě vybírat kolo pro dospělého, stejně tak bychom měli pečlivý výběr zvážit při nákupu kola pro dítko. Na co se zaměřit především? 

Vybíráme dětské kolo 

V první řadě je nutné vědět, jak je dítě vysoké. Je totiž rozdíl kupovat kolo pro dítě tříleté, které je od narození menšího vzrůstu, a dítko tříleté, které se narodilo coby pětikilové a je vysoké i statné po rodičích. Je dobré, když dítko začíná na odrážedle, na němž se naučí držet rovnováhu. Poté přechází na dětské kolo 14“, které je určeno pro děti ve věku 3 – 5 let. Další kategorií je dětské kolo 16“ určené pro dítě ve věku 4 – 6 let. Pokud kupujeme kolo např. dítku pětiletému, které je ale vyšší, je dobré sledovat právě kola dle určení podle výšky dítěte. Některému pětiletému může už vyhovovat i dětské kolo 20“. 

Kromě velikosti kola je nutné sledovat i váhu kola. Vyrábí se totiž bohužel i dětská kola, která váží mnohem víc, než dítě samotné. Představte si sami, že byste měli tlačit do kopce nebo táhnout z příkopu kolo, které bude jednou tak těžké, jako vy. Možná by vás tato skutečnost od jízdy na kole zcela odradila. Kvalitní dětská kola by měla vážit do 10 kg. Nabízí je např. Bikero.cz a k dostání je zde několik ověřených značek, aby si vybral každý. Třeba rakouská značka Woom, nebo česká RASCAL BIKES, jejíž kola mají namísto řetězů řemeny.   

Vybírejte ideálně i s dítětem  

I malé děti mají vkus a svůj styl, mají oblíbené barvy, líbí se jim různé tvary. Pokud chce dítě překvapit, ukažte mu barevné kombinace kol a nechte vám ukázat, jaké by se mu líbilo. Anebo nakupujte s ním, pokud se nejedná o dárek. Bude nadšené, že má kolo dle svých přání. Samozřejmě nabízejte jen z vyhovujících modelů, aby nakonec nechtělo nějaké, které je těžké nebo malé a nemohli jste mu vyhovět. 

Rádi vám poradí v e-shopu Bikero.cz, a to nejen, když vybíráte dětské kolo, ale také, když se jedná o elektrokola, pánská či dámská kola příp. příslušenství.